OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 7.04.2019

Dziś Msze św.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Od dzisiaj, V Niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych. W naszym kościele:

Droga Krzyżowa w piątek o godz.17:00 – zapraszamy dzieci i młodzież – rozważania, modlitwę i śpiew poprowadzi chór uczniów ze szkoły w Michałowicach i droga krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:00. Dzisiaj ze względu na spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. drogi krzyżowej po Mszy św. o godz. 12:00 nie będzie.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.17:00.

Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Dzisiaj przed kościołem można nabyć „Baranki  Wielkanocne”. Caritas łączy tradycję ze szczytnym celem by pomóc najbardziej potrzebującym.

Spotkanie Maksistrantów dziś (7.04) po Mszy św. o godz. 9:00.

Spotkanie dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św. dziś (7.04) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek (12.04) o godz. 19:00.

Spotkanie lektorów i ministrantów w sobotę (13.04) o godz. 9:00. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę (13.04) o godz. 9:45 w salce na plebanii.

W sobotę 13 kwietnia o godz. 20:00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną Apelem Jasnogórskim. Modlitwę, śpiew i rozważania poprowadzi schola  młodzieżowa.

Przyszła niedziela, 14 kwietnia będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas uroczystej liturgii o godz. 10:30 pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Po Mszy św. o godz. 18.00 droga krzyżowa ulicami: Jana Pawła II, Źródlaną, Nad Strugą, Krakowską. Straż Pożarną z Michałowic i Wilczkowic prosimy o zabezpieczenie trasy. Harcerzy prosimy o niesienie pochodni podczas drogi krzyżowej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” –  płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli. To doskonale opowiedziana historia założyciela Jezuitów. W „Niedzieli” –  Dom dla relikwii katyńskich. W Muzeum Katyńskim w Warszawie zgromadzono 40 tys. pamiątek po polskich oficerach zamordowanych przez NKWD. W kolejnym numerze parafialnego biuletynu „Tydzień z Maryją” –  droga krzyżowa na świecie, św. Jan XXIII papież, na kartach Biblii: Atalia – królowa Judy, daktylowiec.

Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu. Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Warszawka: Krawczyk, Kuraś, Tewiński, Kuczek, Długoszewscy.

                                                       

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę i konto parafialne. Jak w każdą I Niedzielę miesiąca ofiary przeznaczone są na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

 

Urząd Gminy Michałowice, Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach zapraszają wszystkich mieszkańców na III Michałowicki Jarmark Wielkanocny w niedzielę (14.04) w godz. od 10:00 – 16:00 na Placu Józefa Piłsudskiego.

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Stanisław Nowak

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM
ŻYCZYMY DOBREGO PRZEŻYCIA  WIELKIEGO POSTU.
WIELKI POST TO WYJĄTKOWA OKAZJA NAWRÓCENIA, DO ODNOWIENIA NASZEJ PRZYJAŹNI Z BOGIEM.
TO CZAS POWRACANIA DO KORZENI WIARY I ZADZIWIENIA TAJEMNICĄ BOŻEJ MIŁOSIERNEJ MIŁOŚCI.
DOBRZE WYKORZYSTAJMY TEN CZAS.

Wyświetlony 623 razy