OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 14.04.2019

Dziś Msze św.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Prosimy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżywać prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały. Droga Krzyżowa dziś po Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 droga krzyżowa ulicami naszej parafii: Jana Pawła II, Źródlaną, Nad Strugą, Krakowską. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 16:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  o godz. 17:00.

Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączymy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

Spowiedź św. przed Świętami Wielkanocnymi będzie we wtorek (16.04) od godz. 8:00 do 10:00 i od godz. 17:00 do 20:00 (przerwa od 18:00 do 18:30).

Spotkanie liturgiczne w kościele dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św. będzie w środę (17.04) o godz. 17:00.

W WIELKI CZWARTEK (18.04) we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18:00. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja będzie trwała do godz. 20:00.

W WIELKI PIĄTEK (19.04) zachowujemy post ścisły. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8:00 do 18:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18:00. Liturgia Meki Pańskiej składa się z:

- Liturgii Słowa

- Adoracji Krzyża

- Komunii świętej

- Procesji do Bożego Grobu.

Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Po Liturgii Męki Pańskiej Gorzkie Żale i całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

O godz. 23:00 droga krzyżowa. Prosimy o wystawienie wart przy Bożym Grobie straże z Michałowic i Wilczkowic oraz harcerzy. Ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA (20.04) jest dniem adoracji Najświętszego sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Błogosławieństwo pokarmów w naszym kościele o godz. 10:00; 10:30; 11:00; 11:30; 12;00; 12:30.

O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19:00. Liturgia Wigilii Paschalnej składa się z:

- Liturgii światła

- Liturgii słowa

- Liturgii chrzcielnej (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, prosimy o przyniesienie świec)

- Liturgii Eucharystycznej

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (21.04): Procesja Rezurekcyjna o godz. 6:00, a po niej Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Składka przeznaczona na utrzymanie kościoła.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (22.04): Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Składka przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dla dzieci „Mały Gość” a w nim znane i lubiane piosenki Arki Noego. W kolejnym numerze parafialnego biuletynu „Tydzień z Maryją” – symbolika Triduum Paschalnego, kobiety w Biblii: Weronika – odważna kobieta jerozolimska.

Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu. Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Warszawka: Zając, Prochownik, Nowak, Czachura, Nogieć, Matoń, Głowacz.

                         

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREGO PRZEŻYCIA  WIELKIEGO TYGODNIA.

Wyświetlony 1743 razy