OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28.04.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczynającą 75 Tydzień Miłosierdzia. Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś po Mszy św. o godz. 18:00. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełniony paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

W środę (01.05) rozpocznie się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Codziennie gromadzić się będziemy na Mszy św. wieczornej, po której będzie tak ukochane przez starszych i młodszych nabożeństwo majowe. Dzieci będą otrzymywały po każdym nabożeństwie obrazki. Pierwsze nabożeństwo majowe we wtorek (30.04) po Mszy św. o godz. 18:00.

W środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do NMP Królowej Polski.

W piątek, 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Dzień odpustu w naszej parafii i I piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 – suma odpustowa i o godz. 18:00. Na Mszę św. o godz. 12:00 i procesję zapraszamy szczególnie dzieci do sypania kwiatów, dzieci z kl. IV – kto ma, to w stroju komunijnym, osoby do niesienia feretronów, Straż Pożarną z Michałowic i Wilczkowic, Harcerzy, Orkiestrę, Maksistrantów i Służbę Liturgiczną. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed odpustem i I piątkiem miesiąca w środę (01.05) od 18:30 do 20:00.

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w sobotę (04.05) od ok. godz. 8:00. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i zmianka tajemnic różańcowych w sobotę (04.05) o godz. 17:00.

W sobotę (04.05) będziemy obchodzić wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków i hutników. Zapraszamy na modlitwę w intencji Strażaków z Michałowic i Wilczkowic na Mszy św. o godz. 18:00.

Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii będzie w niedzielę (5 maja) podczas Mszy św. o godz. 12:00.

Spotkania liturgiczne w tym tygodniu dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św.: we wtorek (30.04) o godz. 16:45, a w środę (01.05) i czwartek (02.05) o godz. 16:30 w kościele. Spowiedź św. dla dzieci z klas III i rodziców w sobotę (04.05) od godz. 10:00 do 11:00.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodzice dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” – reportaż o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku. W „Niedzieli” – o historii polskiego królowania Maryi, ślubowaniach królewskich i kolejnych pokoleniach. 

Dla dzieci w „Małym Gościu” – płyta CD znane i lubiane piosenki Arki Noego. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – o uroczystości NMP Królowej Polski, św. Florianie, zdjęcia z Triduum Paschalnego i o Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (29.04) – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

Organizujemy w ramach 70-lecia naszej parafii, 8-dniową, samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela od 15 do 22 września 2019 roku. W programie m. in.: Coimbra – miejsce tajemnic Siostry Łucji, Santiago de Compostela, Porto, Fatima, Aljustrel, Nazare, Lizbona. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem i w zakrystii lub kancelarii. Cena: 1750 PLN i 490 EURO.

Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę na tacę przeznaczoną na potrzeby Caritas.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI

I WSZELKICH ŁASK W TYGODNIU MIŁOSIERDZIA

Wyświetlony 728 razy