OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 28.04.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12:00. Dzieci, które dziś przyjęły I Komunię św. w najbliższym tygodniu będą uczestniczyć w Białym Tygodniu, przychodząc od poniedziałku do piątku na Msze św. o godz. 18:00 i nabożeństwo majowe w strojach komunijnych. W poniedziałek będą rozdane pamiątkowe obrazki a we wtorek dzieci przynoszą świece. W sobotę (11.02) pielgrzymka dziękczynna do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Zakopane – Krzeptówki. Wyjazd z parkingu o godz. 8:00.

Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w III Niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy Słowo Boże. W tym roku szczególnie wczytujmy się w Ewangelię według św. Jana.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

Dzieci kl. IV będą przeżywać rocznicę I Komunii św. w niedzielę – 12 maja na Mszy św. o godz. 12:00. Spotkanie Liturgiczne w środę (8.05) o godz. 16:00 w kościele. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców w piątek (10.05) od godz. 16:30 do 18:00. Pielgrzymka dzieci z kl.IV i ich rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Zakopane – Krzeptówki, będzie w sobotę (18.05). Wyjazd o godz. 8:00.

W środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do NMP Królowej Polski.

W poniedziałek 13 maja w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 w naszym kościele. Nabożeństwo będzie składało się z:

-  Mszy św. zbiorowej z kazaniem (intencje można już składać w zakrystii)

- Procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej (prosimy przynieść świece)

- Oddania czci relikwiom św. Hiacynty i św. Franciszka

 

Spotkanie wszystkich ministrantów w piątek (10.05) o godz. 17:00 w kościele.

 

Spotkania liturgiczne w kościele kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej będą w: środę (15.05) godz. 17:00, piątek (17:05) godz. 16:30, poniedziałek (20.05) godz. 16:30 oraz środę (22.05) godz. 17:00.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodzice dzieci kl. IV przeżywających rocznicę I Komunii św.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.  Dla dzieci w „Małym Gościu” – płyta CD znane i lubiane piosenki Arki Noego. 

 

Organizujemy w ramach 70-lecia naszej parafii 8-dniową, samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela od 15 do 22 września 2019 roku. W programie m. in.: Coimbra – miejsce tajemnic Siostry Łucji, Santiago de Compostela, Porto, Fatima, Aljustrel, Nazare, Lizbona. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem, na stronie internetowej parafii oraz w zakrystii lub kancelarii. Zapisy do 31 maja. Cena: 1750 PLN i 490 EURO.

 

W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Alfreda Kwiatkowska

i

śp. Katarzyna Mądry

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI

Wyświetlony 413 razy