OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 12.05.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadań przemiany serc innych, podjęcia trudnych wyzwań współczesnego świata. Podczas tego tygodnia szczególnie prosić będziemy o nowe, dobre powołania kapłańskie i zakonne.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

Dzieci kl. IV dzisiaj (12.05) przeżywają rocznicę I Komunii św. –  na Mszy św. o godz. 12:00. Pielgrzymka dzieci z kl. IV i ich rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Zakopane – Krzeptówki, będzie w sobotę (18.05). Wyjazd o godz. 8:00.

W środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do NMP Królowej Polski.

W poniedziałek 13 maja w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Pierwsze objawienie Matki Najświętszej w Fatimie dokonało się 13.05.1917 roku. Cudowna Pani powiedziała trójce pobożnych dzieci: „Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę”.  Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00 w naszym kościele. Kazania w tym roku na Nabożeństwach Fatimskich wygłosi do nas ks. dr Mirosław Czapla sędzia audytor Sądu Metropolitalnego. 

Nabożeństwo będzie składało się z:

-  Mszy św. zbiorowej z kazaniem (intencje można już składać w zakrystii)

-  Procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej (prosimy przynieść świece)

-  Oddanie czci relikwiom św. Hiacynty i św. Franciszka

Zachęcamy do licznego udziału. Przyjdźmy całymi rodzinami aby zawierzyć Maryi nasze rodziny i codzienne sprawy.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej dzisiaj (12.05) po Mszy św. o godz. 18:00.

Spotkania liturgiczne w kościele kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej będą w: środę (15.05) godz.19:00; piątek (17.05) godz. 19:00;  poniedziałek (20.05) godz. 19:00; środę (22.05) godz. 19:00. Sakrament bierzmowania młodzież naszej parafii przyjmie 23 maja na Mszy św. o godz. 18:00.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Krakowskiej: Dyląg, Kaczmarski, Machnik, Nogieć. Bóg zapłać rodzicom dzieci kl. IV za przygotowanie kościoła i otoczenia wokół kościoła na dzisiejszą niedzielę.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.  W „Gościu Niedzielnym” – o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły? W „Niedzieli” – parafie nie mają problemu z przygotowaniem do I Komunii św. dzieci rodzin wierzących. Jednak w naszych wspólnotach, coraz więcej jest dzieci z rodzin, które prawie w ogóle do kościoła nie chodzą. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – o Matce Bożej kalwaryjskiej, św. Andrzeju Boboli, kobiety w Biblii: Sara.

 

Kalendarz Liturgiczny:

- wtorek (14.05) – święto św. Macieja, apostoła

- czwartek (16.05) – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

 

Organizujemy w ramach 70-lecia naszej parafii 8-dniową, samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach od 15 do 22 września 2019 roku. W programie m. in.: Coimbra – miejsce tajemnic Siostry Łucji, Santiago de Compostela, Porto, Fatima, Aljustrel, Nazare, Lizbona. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem, na stronie internetowej parafii i w zakrystii lub kancelarii. Zapisy do 31 maja. Cena: 1750 PLN i 490 EURO.

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na tacę.

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 556 razy