OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 19.05.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dziś kolejna piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nasze wnętrze, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które w naszym kościele są codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie dzieci, młodzież, dorosłych, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka Wiernych.

W środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do NMP Królowej Polski.

W czwartek (23.05) na Mszy św. o godz. 18:00 ks. infułat Bronisław Fidelus udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spotkania liturgiczne w kościele kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej będą w: poniedziałek (20.05) o godz. 19:00 i środę (22.05) o godz. 19:00. Spowiedź św. w środę (22.05) od godz. 16:30 do 18:00.

 

W przyszłą niedzielę (26.05) obchodzić będziemy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan powołał już do siebie. Zapraszamy wszystkich w piątek (24.05) o godz. 18:00 na Mszę św. i nabożeństwo majowe połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu. Śpiew i rozważania poprowadzi schola młodzieżowa.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodzice młodzieży bierzmowanej. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: "Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”. W „Małym Gościu” dla dzieci  – dlaczego w pierwszy piątek mamy czcić Serce Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę Serce Matki Bożej?  W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – symbole Ducha św., św. Jan Nepomucen, Matka Boska Licheńska, kobiety w Biblii: Abiszag, rośliny biblijne i ich znaczenie.

 

Kalendarz Liturgiczny:

- wtorek (21.05) – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika

- środa (22.05) – wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy

- piątek (24.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

 

Organizujemy w ramach 70-lecia naszej parafii, 8-dniową, samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela od 15 – 22 września 2019 roku. W programie m. in.: Coimbra – miejsce tajemnic Siostry Łucji, Santiago de Compostela, Porto, Fatima, Aljustrel, Nazare, Lizbona. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem, na stronie internetowej parafii, i w zakrystii lub kancelarii. Zapisy do 31 maja. Cena: 1750 PLN i 490 EURO

 

Bóg zapłać za złożoną  ofiarę na tacę.

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 279 razy