OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 26.05.2019

Dziś Msze św. o godz.7:00; 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00.

Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchanie się w Słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

Nabożeństwa majowe, w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. W piątek (31.05) zakończenie nabożeństw majowych, a w sobotę (1.06) rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.

W środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do NMP Królowej Polski.

Dzisiaj (26.05) obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan powołał już do siebie.

W poniedziałek (27.05), wtorek (28.05) i środę (29.05) przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Na Mszach św. wieczornych będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleba dla głodujących w naszym kraju i na świecie.

W sobotę (1.06) o godz. 17:00 Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i zmianka tajemnic różańcowych.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się  narzeczeni. Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej i nowożeńcom za utrzymanie czystości i udekorowanie kościoła w tym tygodniu.

 

1 czerwca (sobota) Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się o dobre, czyste serca i duchowy wzrost dla dzieci. W przyszłą niedzielę (2.06) po każdej Mszy św. specjalne, indywidualne błogosławieństwo dla dzieci.

 

Bóg zapłać rodzicom dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunię św. i rodzicom młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania za dar ołtarza. Został on przeznaczony na namalowanie obrazu przedstawiającego św. Jana Pawła II, który został zawieszony w naszym kościele, obok ołtarza św. Brata Alberta.

Spotkanie z lektorami i ministrantami w piątek (31.05) o godz. 17:00 w salce na plebanii.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” – skandal pedofilski, który wybuchł wokół kościoła w Polsce, to rzeczywisty problem, który dotyczy pewnego odsetka duchownych. Ale jest to także kampania medialna i społeczna wymierzona w katolicyzm: demonstracje, wypowiedzi polityków i bluźniercze akcje. Również zbyt rzadko mówi się że pedofilia jest problemem globalnym i ponadwyznaniowym, że istnieje turystyka i pornografia pedofilska, a zyski z tych procederów osiągają miliardy dolarów. W „Gościu Niedzielnym” – w jaki sposób matki świętych przyczyniły się do świętości swych dzieci. W „Małym Gościu” dla dzieci – dlaczego w pierwszy piątek mamy czcić Serce Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę Serce Matki Bożej? W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” –  o Matce Pocieszenia, co to są suplikacje, szata liturgiczna – kapa, św. Augustyn z Hippony, Matka synów Zebedeusza.

 

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (27.05) – wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa

- środa (29.05) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

- piątek (31.05) – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

- sobota (1.06) – wspomnienie św. Justyna, męczennika

- niedziela (2.06) – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przygotowując się do jubileuszu 70-lecia naszej parafii, prosimy o udostępnienie i przyniesienie zdjęć związanych z historią naszej parafii do zakrystii lub kancelarii. Po zeskanowaniu zdjęcia zostaną oddane właścicielowi.

 

Organizujemy w ramach 70-lecia naszej parafii 8-dniową, samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela od 15 do 22 września 2019 roku. W programie m. in.: Coimbra – miejsce tajemnic Siostry Łucji, Santiago de Compostela, Porto, Fatima, Aljustrel, Nazare, Lizbona. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem, na stronie internetowej parafii, i w zakrystii lub kancelarii. Zapisy do 31 maja. Cena: 1750 PLN i 490 EURO

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na tacę.

 

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 184 razy