OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 2.06.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dziś – Święto Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Okazja do podziękowania tym wszystkim, od których otrzymujemy dobro.

Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właściwy kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

Od poniedziałku (3.06) modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świąt. Licznie włączamy się we wspólnotową modlitwę do Ducha Świętego, wiedząc jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego – 8 czerwca o godz. 20:00 w naszym kościele będziemy wraz ze scholą młodzieżową modlitwą i śpiewem prosić Ducha Świętego, aby przyszedł i obdarzył nas swoją mocą i darami. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do NMP Królowej Polski.

Rozpoczęliśmy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. nabożeństwo czerwcowe, podczas którego śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30. Pamiętajmy o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej.

Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w sobotę (8.06) od ok. godz. 9:00.

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego – 8 czerwca o godz. 20:00 w naszym kościele będziemy wraz z scholą młodzieżową modlitwą i śpiewem prosić Ducha Świętego, aby przyszedł i obdarzył nas swoją mocą i darami. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę (9.06) przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego tak zwane Zielone Świątki. Za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”  można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w salce na plebanii.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się  narzeczeni. Bóg zapłać nowożeńcom za utrzymanie czystości i udekorowanie kościoła w tym tygodniu.

 

W sobotę (1.06) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się o dobre, czyste serca i duchowy wzrost dla dzieci. Dzisiaj (niedziela 2.06) po każdej Mszy św. specjalne, indywidualne błogosławieństwo dla dzieci.

Szkoła Podstawowa, Rada Rodziców i Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach zapraszają całe rodziny na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka dziś (2.06) na parking przed Szkołą. Rozpoczęcie pikniku o godz. 14.30.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.  W „Gościu Niedzielnym” – specjalny dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny, a w nim kulisy organizacji i przebiegu papieskiej wizyty, reakcje władz i funkcjonariuszy partyjnych, wspomnienia organizatorów oraz uczestników. W „Małym Gościu” dla dzieci – dlaczego w pierwszy piątek mamy czcić Serce Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę Serce Matki Bożej? W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” –  o Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, majowe wydarzenia parafialne w obiektywie.

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (3.06) – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

- czwartek (6.06) – wspomnienie św. Norberta, biskupa. To także patron ks. Norberta.  Zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Norberta w środę o godz. 20:00.

- sobota (8.06) – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

Przygotowując się do jubileuszu 70-lecia naszej parafii, prosimy o udostępnienie i przyniesienie zdjęć związanych z historią naszej parafii do zakrystii lub kancelarii. Po zeskanowaniu zdjęcia zostaną oddane właścicielowi.

 

Organizujemy w ramach 70-lecia naszej parafii 8-dniową, samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela od 15 do 22 września 2019 roku. W programie m. in.: Coimbra – miejsce tajemnic Siostry Łucji, Santiago de Compostela, Porto, Fatima, Aljustrel, Nazare, Lizbona. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem, na stronie internetowej parafii, i w zakrystii lub kancelarii. Cena: 1750 PLN i 490 EURO.

 

Bóg zapłać za złożoną  ofiarę na tacę i konto parafialne. Jak w każdą I niedziele miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej

śp. Jan Nogieć

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA ORAZ

WSZELKICH ŁASK BOŻYCH ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 275 razy