OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9.06.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazwaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.

Za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jutro (poniedziałek 10.06) – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o godz.: 7:00, 18:00 i 20:00.

W czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

W środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do NMP Królowej Polski.

W czwartek (13.06) o godz. 20:00 w naszym kościele Nabożeństwo Fatimskie, które będzie się składało z:

- Mszy św. zbiorowej z kazaniem. Chcemy włączyć wszystkie intencje, które leżą nam na sercu. Intencje do Mszy św. zbiorowej można już składać w zakrystii.

- Różaniec

- Procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej (prosimy przynieść świece)

- Oddanie czci relikwiom św. Hiacynty i św. Franciszka.

W czwartek 26 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Procesja w tym dniu po Mszy św. o godz. 10:30 ul. Jana Pawła II.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Rzemieślniczej: Nogieć, Nogieć, Zielińscy, Krawczyk. Bóg zapłać nowożeńcom za utrzymanie czystości i udekorowanie kościoła w tym tygodniu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.  W „Gościu Niedzielnym” – płyta CD zawierająca przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Zadziwiające, jak bardzo aktualne są dziś papieskie słowa sprzed 40 lat. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – o święcie NMP Matki Kościoła, Paraklet – Duch Pocieszyciel i Prawdy, modlitwa o 7 darów Ducha Świętego, kobiety w Biblii: kobieta kananejska.

Bóg zapłać! mężczyznom z Wilczkowic za pomoc w porządkowaniu terenu w sobotę (8.06) wokół kościoła: Grzegorzowi Bednarczyk, Pawłowi Bednarczyk, Rafałowi Górka, Marcinowi Gajoch, Waldemarowi Kopeć, Andrzejowi Stopińskiemu, Stanisławowi Wójcik, Zbigniewowi Binczyckiemu, Józefowi Warszawskiemu, Michałowi Bednarczyk (za samochód). Na najbliższą sobotę (15.06) od godz. 8:00 prosimy o pomoc parafian z Zerwanej.

 

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (10.06) – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

- wtorek (11.06) – wspomnienie św. Barnaby, apostoła 

- środa (12.06) – wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i towarzyszy

- czwartek (13.06) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

- piątek (14.06) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Przygotowując się do jubileuszu 70-lecia naszej parafii, prosimy o udostępnienie i przyniesienie zdjęć związanych z historią naszej parafii do zakrystii lub kancelarii. Po zeskanowaniu zdjęcia zostaną oddane właścicielowi.

 

Organizujemy w ramach 70-lecia naszej parafii 8-dniową, samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela od 15 – 22 września 2019 roku. W programie m. in.: Coimbra – miejsce tajemnic Siostry Łucji, Santiago de Compostela, Porto, Fatima, Aljustrel, Nazare, Lizbona. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem, na stronie internetowej parafii, i w zakrystii lub kancelarii. Zapisy do 16.06. Cena: 1750 PLN i 490 EURO.

16 czerwca (niedziela) odbędzie się VII Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Krakowa pod hasłem: „Brońmy rodziny”. Marsz wyruszy o godz. 10:00 z Placu Matejki.

Po każdej Mszy św. przed kościołem można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Stop pedofilii”. Treść projektu jak też podpisy z numerem PESEL, można składać na stoliku u przedstawicieli Rady Parafialnej.

Klub Sportowy Michałowianka, oraz Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach zapraszają na boisko sportowe KS Michałowianka, 16 czerwca na Dzień Sportu połączony z piknikiem rodzinnym.

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na tacę.

 

W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Krystyna Chwalik

(pogrzeb w poniedziałek (10.06) o godz.15:00)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI TYGODNIA

ORAZ WSZELKICH ŁASK BOŻYCH I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 939 razy