OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16.06.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – Jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość, o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

W czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

W środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do NMP Królowej Polski.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży rodzicom że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby dobrze było zakończone, powinno być ofiarowane panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko przepraszać, prosić ale też dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Będziemy prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w środę (19.06) o godz. 9:30. Okazja do spowiedzi św. przed zakończeniem roku szkolnego i Uroczystością Bożego Ciała w poniedziałek (17.06) i wtorek (18.06) od godz. 17:00 do 18:00.

 

W najbliższy czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy uroczystej procesji eucharystycznej z kościołów na ulice naszych miast i wiosek. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. W Boże Ciało Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Procesja w tym dniu po Mszy św. o godz. 10:30 ul. Jana Pawła II. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

  1. Rodzinę Broś i sąsiadów
  2. Rodzinę Wróbel i sąsiadów
  3. Parafian z ul. Warszawka (koło Szkoły)
  4. Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. (koło kościoła) Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Na procesję zapraszamy Orkiestrę, Maksistrantów, ministrantów, lektorów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci w strojach komunijnych, mężczyzn do baldachimu, feretrony. Policję i straż z Michałowic i Wilczkowic prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na budownictwo sakralne – pomoc budującym się kościołom.

W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 przez całą Oktawę Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę (23.06) od godz. 16:00 poświęcenie pól. O podwiezienie prosimy p. Pawła Jaskółkę.

Przez okres wakacji od 30.06 do 25.08 w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12:00.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się: na Boże Ciało rodziny z ul. Rzemieślniczej: Topa i z ul. Cichy Kącik: Ekstowicz, Socha, Krzywda, Jasek, a na niedzielę narzeczeni. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości  kościoła w tym tygodniu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.  W „Gościu Niedzielnym” – tekst o ciemnej stronie internetu. Ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie. W „Niedzieli” – Bóg jest Trójcą Świętą – skąd o tym wiemy? Dla dzieci w „Małym Gościu” – silikonowa opaska na rękę, historia Kazika Nowaka, który 80 lat temu rowerem przejechał Afrykę. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – o św. Tomasz z Akwinu, procesji Bożego Ciała, co to jest monstrancja, baldachim, rośliny Biblijne: granat właściwy.

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (17.06) – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

- piątek (21.06) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Bóg zapłać! Mężczyznom z Zerwanej za pomoc w sobotę porządkowaniu terenu wokół kościoła: Ryszardowi Sobota, Józefowi Turczyńskiemu, Zbigniewowi Gaworucha, Adamowi Słabońskiemu, Antoniemu Pateckiemu, Czesławowi Zielińskiemu i Dariuszowi Zielińskiemu.

Przygotowując się do jubileuszu 70-lecia naszej parafii, prosimy o udostępnienie i przyniesienie zdjęć związanych z historią naszej parafii do zakrystii lub kancelarii. Po zeskanowaniu zdjęcia zostaną oddane właścicielowi.

 

Organizujemy w ramach 70-lecia naszej parafii 8-dniową, samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela od 15 – 22 września 2019 roku. W programie m. in.: Coimbra – miejsce tajemnic Siostry Łucji, Santiago de Compostela, Porto, Fatima, Aljustrel, Nazare, Lizbona. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem, na stronie internetowej parafii, i w zakrystii lub kancelarii. Cena: 1750 PLN i 490 EURO.

Po każdej Mszy św. przed kościołem można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Stop pedofilii”. Treść projektu jak też podpisy z numerem pesel, można składać na stoliku u przedstawicieli Rady Parafialnej.

 

Bóg zapłać za złożoną  ofiarę na tacę.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA ORAZ

WSZELKICH ŁASK BOŻYCH I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 612 razy