OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 23.06.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Dzisiaj kolejny dzień Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18:00 procesja eucharystyczna. Od poniedziałku do czwartku procesja po Mszy św. o godz. 18:00. W czwartek (27.06) zakończenie procesji eucharystycznych, błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.

Poświęcenie pól dziś od godz. 16:00.

 

Bóg zapłać wszystkim za udział  w Uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie rodzinom z ul. Jana Pawła II, z ul. Warszawka i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, które przygotowały ołtarze. Orkiestrze, Strażakom z Michałowic i Wilczkowic, Maksistrantom, Ministrantom, Lektorom, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, dzieciom w strojach komunijnych, osobą niosącym baldachim i feretrony. Panu Kościelnemu i Organiście. Bóg zapłać panu Januszowi Bińczyckiemu za kamień na wyrównanie nierówności na dolnym parkingu.

 

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. W naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe. Zakończenie nabożeństw w przyszłą niedzielę (30.06) po Mszy św. o godz. 18:00.

 

W piątek (28.06) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można w tym dniu uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami i publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia: „Najmilszy Jezu”. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę (29.06) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

W sobotnią uroczystość Msze św. w Wilczkowicach o godz. 14:00 i w kościele o godz. 18:00. Składka przeznaczona na świętopietrze.

 

W sobotę (29.06) o godz. 14:00 w Wilczkowicach Msza św. z okazji 60-lecia OSP Wilczkowice i poświęcenie wozu strażackiego.

 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w niedzielę 7 lipca po Mszy św. o godz. 18:00.

 

Przez okres wakacji od 30.06 do 25.08 w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12:00.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się narzeczeni. Bóg zapłać rodzinom i nowożeńcom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” – przeczytamy m.in. o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana, o sile matczynej modlitwy oraz o tym, jak pokochać „bycie ojcem”. W „Niedzieli” – zamiast narzekać na księdza - pomódl się za niego. Dla dzieci w „Małym Gościu” – silikonowa opaska na rękę, historia Kazika Nowaka, który 80 lat temu rowerem przejechał Afrykę. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – św. Paweł Apostoł Narodów, kobiety w Biblii: żona Lota, rośliny biblijne: hizop lekarski, o błogosławieństwie pól.

 

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (24.06) – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

- piątek (28.06) – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

- sobota (29.06) – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny                                  

 

Bóg zapłać za złożoną  ofiarę na tacę.

 

WSZYSTKIM ROZPOCZYNAJĄCYM WAKACJE, WYJEŻDŻAJĄCYM ŻYCZYMY,

ABY WAKACJE, URLOP BYŁ MIŁYM WYPOCZYNKIEM,

ALE TEŻ CZASEM PEŁNYM DOBRA I DUCHOWEGO WZROSTU.

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA ORAZ WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 250 razy