OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 30.06.2019

Grzesznik jest w jarzmie niewoli. Odczuwa brak wolności, gdyż pozostaje zniewolony grzechem. Jest jakby podzielony na dwie jaźnie. On sam zwraca się przeciwko sobie, dokonuje takiego wyboru na własny rachunek. Jego prawdziwe nieszczęście polega na tym, że grzech nie znajduje się na zewnątrz niego, lecz mieszka w nim samym. Człowiek, który grzeszy, posiada mimo wszystko wolność widzenia dobra i rozsądzania, gdzie znajduje się dobro moralne, które jest prawdziwe i święte. Niezależnie od tego, jaka jest moc grzechu, siła zła pozostaje w grzeszniku i on sam musi zdać z niej rachunek. Kończący się dzisiaj miesiąc czerwiec, niech będzie dla nas jeszcze jedną okazją, aby na nowo oddać się w opiekę Bożemu Sercu, które jest gwarantem naszej wolności.

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00.

 

Dzisiaj zakończenie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18:00.

 

W środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do NMP Królowej Polski

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 17:00, a po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo wynagradzające za nasze grzechy do Serca Pana Jezusa. W sobotę (6.07) o godz. 17:00 Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i zmianka tajemnic różańcowych.

 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w niedzielę 7 lipca po Mszy św. o godz. 18:00.

 

Przez okres wakacji od 30.06 do 25.08 w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12:00.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się narzeczeni. Bóg zapłać  rodzinom i nowożeńcom za utrzymanie czystości  kościoła w tym tygodniu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.  W „Gościu Niedzielnym” –  Mama trędowatych o doktor Helenie Pyz posługującej w Indiach oraz Znak miłości upartej – gdy ludzie krzyczą, że Go nie ma, On nie polemizuje. Po prostu pokazuje swoje zranione Serce. W „Niedzieli” – Chciał odprawić tylko jedną mszę św. Ks. Michał Łos – orionista, nieuleczalnie chory, za zgodą Papieża przyjął święcenia kapłańskie w szpitalu w którym 24 dni później zmarł. Dla dzieci w „Małym Gościu” – silikonowa opaska na rękę, historia Kazika Nowaka, który 80 lat temu rowerem przejechał Afrykę.  W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – Krakowska Bazylika Metropolitalna na Wawelu, św. Tomasz Apostoł, wakacje w drodze i sztuka dialogu.

 

Kalendarz Liturgiczny:

- środa (3.07) – święto św. Tomasza apostoła

- czwartek (4.07) – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

- sobota (6.07) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy                                 

 

Bóg zapłać za złożoną  ofiarę na tacę.

 

WSZYSTKIM ROZPOCZYNAJĄCYM WAKACJE, WYJEŻDŻAJĄCYM ŻYCZYMY,
ABY WAKACJE, URLOP BYŁ MIŁYM WYPOCZYNKIEM,
ALE TEŻ CZASEM PEŁNYM DOBRA I DUCHOWEGO WZROSTU.
ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA ORAZ WSZELKICH ŁASK BOŻYCH
I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 250 razy