OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 06.07.2019

Człowiek, by się zrelaksować i nabrać nowych sił, potrzebuje spokoju i ciszy. Pewnie dlatego coraz bardziej modne stają się urlopy spędzane w klasztorach kontemplacyjnych, gdzie wyłącza się telefony komórkowe i gdzie nie ma dostępu do Internetu. Tam panuje cisza, skupienie i jest dużo czasu na modlitwę. Człowiek wraca nie tylko do samego siebie, do rodziny, ale przede wszystkim powraca do Boga. Pamiętajmy w okresie wakacji o naszej codziennej modlitwie.

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00.

 

W środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do NMP Królowej Polski.

 

W sobotę 13 lipca o godz. 20:00 w naszym kościele Nabożeństwo Fatimskie.

Nabożeństwo będzie składało się z:

- Mszy św. zbiorowej z kazaniem. Chcemy włączyć wszystkie intencje, które leżą nam na sercu. Intencje do Mszy św. zbiorowej można już składać w zakrystii;

- z modlitwy różańcowej połączonej z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej (na procesję prosimy przynieść świece)

- z błogosławieństwa i oddania czci relikwiom świętych Franciszka i Hiacynty.

 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00.

 

Przez okres wakacji włącznie do 25.08 w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12:00.

 

Zapisu na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę od 6 do 11.08.2019 do IV grupy prądnickiej, można dokonać w kancelarii parafialnej we wtorki i piątki po wieczornej Mszy św. do 31.07.2019 włącznie.

 

W związku z Akcją „Oczyść dom i świat z elektrośmieci – Zostań patronem polskich misjonarzy” przeprowadzana jest zbiórka  w całej diecezji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.). W naszej parafii taka zbiórka będzie 18.07 (czwartek) o godz. 12:00, miejsce zbiórki zostanie podane za tydzień. Przychody z akcji pozwolą na zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki. Na stojaku przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki ze szczegółowymi informacjami, proszę zabrać ze sobą.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ulicy Cichy Kącik – Krajnik, z ul. Smolnej – Ciaranek, Mistarz, Słabońscy. Bóg zapłać rodzinom i nowożeńcom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.  W „Gościu Niedzielnym” – Jezu, Ty się tym zajmij! Jak rozumieć popularną modlitwę ks. Dolindo? I jak się nią modlić? W „Niedzieli” – Co się stało z Szymonkiem? O śmierci 11–miesięcznego Szymonka, która wstrząsnęła całą Polską.

 

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (8.07) – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

- czwartek (11.07) – święto św. Benedykta opata, patrona Europy

- piątek (12.07) – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

- sobota (13.07) – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta                                

 

Bóg zapłać za złożoną  ofiarę na tacę.

 

WSZYSTKIM ROZPOCZYNAJĄCYM WAKACJE, WYJEŻDŻAJĄCYM ŻYCZYMY,
ABY WAKACJE, URLOP BYŁ MIŁYM WYPOCZYNKIEM,
ALE TEŻ CZASEM PEŁNYM DOBRA I DUCHOWEGO WZROSTU.
ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA ORAZ
WSZELKICH ŁASK BOŻYCH I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 180 razy