Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00 (z udziałem dzieci) i 18:00.

Dziś w trzecią niedzielę Wielkanocy trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Dziś także w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w czwartek (18.04) na Mszy św. o godz. 18:00.

Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę (13.04) o godz. 9:00 w salce na plebanii.

Od 19 kwietnia do 28 kwietnia po Mszach św. będziemy odmawiać Nowennę do św. Joanny Beretty-Molla z prośbą o otrzymanie potrzebnych łask.

Dziś oraz w najbliższą niedzielę przedstawiciele Rady parafialnej będą prowadzić zbiórkę na spłatę ubiegłorocznych zobowiązań związanych z bardzo kosztownym remontem naszej świątyni. Bardzo dziękujemy za każdą sumę przekazaną do Księgi ofiarodawców lub na kontao parafialne. Wszystkie wpłaty zostają odnotowane w kartotece parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb inwestycyjnych parafii.

W ramach przygotowań do obchodów 75-lecia naszej parafii organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium  Naszej Patronki Matki Bożej w Częstochowie oraz w Gidlach. Koszt wyjazdu 70 zł. W cenie autokar i ubezpieczenie. Ze względu szeroki dostęp w Częstochowie do restauracji, domu pielgrzyma, obiad we własnym zakresie. Zostało jeszcze kilka miejsc.

Porządek pielgrzymki:
- Wyjazd o godz. 6:15.
- Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej –  godz. 9:30
- Po Mszy Droga Krzyżowa na wałach
- Czas wolny 11:30 – 14:00
- Przyjazd do Gidli i Różaniec w sanktuarium – godz. 15:00
- Wyjazd do Michałowic – godz. 16:00
- Zakończenie pielgrzymki – ok. godz. 19:00.

Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w zeszłym tygodniu. Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Jana Pawła II: Błachowski, Leks, Broda, Sapeta, Gaudyn.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodniki: „Gość niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięczniki: „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, „Historia Kościoła”, a także biuletyn parafialny „Tydzień z Maryją”. Dla dzieci: „Staś”, „Mały Gość” oraz „Anioł Stróż”.

Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie na os. Piastów 34 serdecznie zaprasza kandydatów i rodziców na „Dzień Otwarty” w sobotę 20 kwietnia 2024 r. w godz. 10:00 – 14:00.

W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Emilia Migas (pogrzeb we wtorek (16.04) o godz. 13:00)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Pan Jezus pouczył nas o tym, co w pismach odnosiło się do Niego.
Sięgajmy w tym tygodniu często po Pismo Święte
i napełniajmy się prawdą