Dziś przypada jedenasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.

Jutro, w poniedziałek (17.06) o godz. 18.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia przez młodzież  sakramentu Bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. bp Robert Chrząszcz.

W piątek (21.06) uroczyste zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 9:30, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

W niedzielę (23.06) przypada Dzień Ojca. Żyjącym będziemy wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

Nabożeństwo czerwcowe – w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 7:00. W pozostałe dni po Mszy św. o godz. 18.00.

Jak już informowaliśmy, rok 2024 jest dla naszej parafii czasem szczególnym. Staramy się wieloma działaniami podkreślić radość i wdzięczność Bogu i naszej Patronce za szczególny dar istnienia michałowickiej wspólnoty. Od dziś możemy wpisywać podziękowania, prośby do Matki Boże w specjalnej Księdze wotywnej umieszczonej przy wejściu do Kaplicy Miłosierdzia. Zachęcamy do okazania tego świadectwa wiary zarówno osoby indywidualne, rodziny, dzieci ze szkoły pod kierunkiem katechetów,  jak i działające grupy parafialne.

Można też podjąć się ułożenia tekstu michałowickich ślubów (na wzór ślubów jasnogórskich). Zarówno śluby jak i indywidualne prośby, podziękowania będą odczytywane od października podczas nabożeństwa w środy o godz. 20:00. Wpisów dokonywać należy głównie przed lub po Mszach świętych. W przypadkach szczególnych, zabranie Księgi z kościoła musi być zgłoszone księdzu proboszczowi.

W związku jubileuszem, zwracamy się także z prośbą o zgłoszenie miejsc, gdzie znajdują się przydrożne kapliczki, krzyże, zwłaszcza te mniej znane. Chcielibyśmy przygotować folder, który pozwoli lepiej poznać naszą parafię, a zwłaszcza wszystkie miejsca świadczące o  naszej wierze  i wierze naszych przodków. Wszelkie informacje, także historię powstania tych miejsc (jeśli dysponuje ktoś taką wiedzą) można przesłać drogą mailową lub zgłosić do zakrystii po Mszach św. lub do kancelarii.

Przed nami wakacje, ale już dziś zapraszamy i zachęcamy wszystkich, którzy śpiewem chcą i lubią chwalić Pana, aby wstąpili w szeregi parafialnej scholi. Skład parafialnej scholi, ze względu na zmiany w życiu osobistym członków, ulega zmianie dlatego jeszcze raz serdecznie zapraszamy Parafian z dobrym głosem, dobrym słuchem muzycznym, ale przede z otwartym sercem. Zgłoszenia przyjmują księża oraz pan organista.

Informujemy, że w najbliższym czasie przystąpimy do konserwowania metalowych elementów cmentarnego ogrodzenia oraz odnowy bram w ogrodzeniu wokół kościoła. Możliwy jest tymczasowy demontaż części ogrodzenia.

Każdy piątek czerwca będzie w naszej parafii dniem adoracji Najświętszego Sakramentu. Od godz. 7:30 do godz. 18:00 Najświętszy Sakrament będzie wystawiony na Głównym Ołtarzu,. Ze względów bezpieczeństwa nie możemy otworzyć wewnętrznych drzwi kościoła, natomiast w przedsionku będą umieszczone klęczniki oraz krzesła. Zachęcamy, aby w drodze do pracy, do szkoły lub po zakończonych obowiązkach, znaleźć choć kilka chwil na oddanie czci Jezusowi Chrystusowi, który wciąż czeka na każdego z nas.

Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Szczególne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia Nadzieja Michałowic za sfinansowanie biletów wstępu do Muzeum – Domu Jana Pawła II. W środę na Mszy św. o godz. 20:00 będziemy się modlić w intencji pielgrzymów.

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie plastycznym. Tematem pracy jest Korona dla NMP Królowej Polski i naszej parafii. Przestrzenną koronę należy wykonać z kartonu i ozdobić według własnego pomysłu. Prace można składać od 1 do 15 września - dzieci szkolne w szkole, pozostałe dzieci w zakrystii. Wszystkie korony będą wystawione w kościele przez cały październik - miesiąc Królowej Różańca Świętego.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się narzeczeni. Bóg zapłać rodzicom młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania za utrzymanie czystości i udekorowanie kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek – 17 czerwca – św. Albert Chmielowski - zakonnik;

- środa -  21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodniki: „Gość niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięczniki: „Tak Rodzinie”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” a także biuletyn parafialny „Tydzień z Maryją”. Dla dzieci: „Staś”, „Mały Gość” oraz „Anioł Stróż”.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy
obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca
na wzór Serca Jezusowego.

WSZYSTKIM ROZPOCZYNAJĄCYM WAKACJE ŻYCZYMY,
ABY WAKACJE, URLOP BYŁY MIŁYM WYPOCZYNKIEM,
ALE TEŻ CZASEM PEŁNYM DOBRA I DUCHOWEGO WZROSTU.
ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA ORAZ WSZELKICH ŁASK BOŻYCH
I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI.