Dziś dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe: w poniedziałek i czwartek po Mszy św. o godz. 7:00, w środę po Mszy św. o godz. 20:00; w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 18:00.

W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze św. o godz. 18:00 .

Prosimy o wpisywanie podziękowań, próśb do Matki Boże w specjalnej Księdze wotywnej umieszczonej w Kaplicy Miłosierdzia. Zachęcamy do okazania tego świadectwa wiary zarówno osoby indywidualne, rodziny, jak i działające grupy parafialne. Można też podjąć się ułożenia tekstu michałowickich ślubów (na wzór ślubów jasnogórskich). Zarówno śluby jak i indywidualne prośby, podziękowania będą odczytywane od października podczas nabożeństwa w środy o godz. 20.00. Wpisów dokonywać należy głównie przed lub po Mszach świętych. W przypadkach szczególnych, zabranie Księgi z kościoła musi być zgłoszone księdzu proboszczowi.

Przed nami wakacje, ale już dziś zapraszamy i zachęcamy wszystkich, którzy śpiewem chcą i lubią chwalić Pana, aby wstąpili w szeregi parafialnej scholi. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zgłoszenia przyjmują księża oraz pan organista.

Każdy piątek czerwca jest w naszej parafii dniem adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30 do godz. 18:00.

Przez okres wakacji od 30.06 do 25.08 w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12:00.

W tygodniu Msze św.: w poniedziałki  i czwartki o godz. 7:00; we wtorki, piątki i soboty o godz. 18:00; w środę o godz. 20:00.

Sołtys, Rada Sołecka Wilczkowic i OSP Wilczkowice zapraszają na  650–lecie Wilczkowic w sobotę 29 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14:00 i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Szczegółowy program na plakatach.

Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletu na nazwaną arcydziełem technologii, absolutnie wyjątkową w skali światowej wystawę impresyjną: „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowane w skali 1:1 w formule multimedialnej największe dzieło sakralne świata. Wystawa jest dostępna w Krakowie przez najbliższe tygodnie, a vouchery można odebrać w zakrystii.

Kancelaria w wakacje czynna we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św. Nie ma dyżuru kancelaryjnego w środę rano.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Jana Pawła II: Klisiak, Daniel, Rojek, Żak, Dojutrek, Wawrzusiak. Bóg zapłać nowożeńcom za utrzymanie czystości  kościoła w tym tygodniu i udekorowanie kościoła kwiatami.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodniki: „Gość niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięczniki:  „Rycerz Niepokalanej”, a także biuletyn parafialny „Tydzień z Maryją”. Dla dzieci: „Staś”, „Mały Gość” oraz „Anioł Stróż”.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,

- piątek, 28 czerwca – Święty Ireneusz,

- sobota, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł.

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na tacę  i konto parafialne.

U progu wakacji dziękujemy  Wam Wszystkim, którzy przez ostatnie 10 miesięcy swą pracą, angażowaliście się i służyliście naszej wspólnocie. Mamy nadzieję, że po dobrym wypoczynku pełni entuzjazmu i chęci do czynienia dobra powrócicie do rozpoczętych dzieł.

Życzymy wszystkim Parafianom, aby nadchodzący czas
był wypełniony radością i zachwytem nad pięknem świata
danego nam przez Stwórcę.
Niech nasza Patronka - Matka Boża pomaga
w dobrym przeżyciu tego pięknego czasu.