Dziś, jak i przez cały okres wakacji, Msze święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 12:00.

Dzisiejsza trzynasta niedziela zwykła roku kościelnego. Skorzystajmy z zaproszenia Boga do celebrowania tajemnicy Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

W środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do NMP Królowej Polski.

Czwartek (04.07) będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Godzina święta o 23:00.

Piątek (05.07) – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 16:00 – 18:00. Msza św. o godz. 18:00.

W sobotę o godz. 17:00 - Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

6 sierpnia wyruszy 44 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę w intencji Ojca św. i Ojczyzny. Pielgrzymi (ok. 800 osób) zatrzymają się koło naszego kościoła w środę (7.08) ok. godz. 13:00. Jako wspólnota pragniemy wzorem lat ubiegłych przyjąć pielgrzymów i okazać swą gościnność. Przez dwie niedziele (14.07 i 21.07) będzie można złożyć do puszek datek na przygotowanie poczęstunku. Już dziś bardzo dziękuję za każdy gest życzliwości.

Prosimy o wpisywanie wpisywać podziękowań, próśb do Matki Boże w specjalnej Księdze wotywnej umieszczonej w Kaplicy Miłosierdzia. Zachęcamy do okazania tego świadectwa wiary zarówno osoby indywidualne, rodziny, jak i działające grupy parafialne. Wpisów dokonywać należy głównie przed lub po Mszach świętych. W przypadkach szczególnych, zabranie Księgi z kościoła musi być zgłoszone księdzu proboszczowi.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Jana Pawła II: Koterwa, Mucha, Kempa, Pozierak. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w ubiegłym tygodniu

Przez okres wakacji w tygodniu Msze św.: w poniedziałki  i czwartki o godz.7:00; we wtorki, piątki i soboty o godz.18:00 w środę o godz.20:00.

Kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki po wieczornej Mszy św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodniki: „Gość niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik:  „Rycerz Niepokalanej”, a także biuletyn parafialny „Tydzień z Maryją”. Dla dzieci: „Staś”, „Mały Gość” oraz nowy numer „Anioł Stróż”.

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 3 lipca – Święty Tomasz, apostoł;

- czwartek, 4 lipca – Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie;

- sobota, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

Bóg zapłać za złożoną  ofiarę na tacę i konto parafialne.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności :

śp. Stanisław Łączny

śp. Henryk Calik

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy
obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej,
a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku
i szczęśliwych powrotów do domu