Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Przez okres wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00.

Dziś przypada czternasta niedziela w ciągu roku oraz I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej.

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP śpiewane są w naszym kościele w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7:00.

W sobotę 13 lipca o godz. 20:00 w naszym kościele Nabożeństwo Fatimskie.

Nabożeństwo będzie składało się z:

- Mszy św. zbiorowej z kazaniem. Chcemy włączyć wszystkie intencje, które leżą nam na sercu. Intencje do Mszy św. zbiorowej można już składać w zakrystii;

- modlitwy różańcowej połączonej z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej (na procesję prosimy przynieść świece);

- błogosławieństwa i oddania czci relikwiom świętych Franciszka i Hiacynty.

6 sierpnia wyruszy 44 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę w intencji Ojca św. i Ojczyzny. Pielgrzymi (ok. 800 osób) zatrzymają się koło naszego kościoła w środę (07.08) ok. godz. 13:00. Jako wspólnota pragniemy wzorem lat ubiegłych przyjąć pielgrzymów i okazać swą gościnność. W najbliższe dwie niedziele 14 i 21 lipca będzie można złożyć  do puszek datek na przygotowanie poczęstunku. Już dziś bardzo dziękuję za każdy gest życzliwości.

Przez okres wakacji w tygodniu Msze św.: w poniedziałki i czwartki o godz. 7:00; we wtorki, piątki i soboty o godz. 18:00; w środę o godz. 20:00.

Kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki po wieczornej Mszy św.

Prosimy o wpisywanie podziękowań, próśb do Matki Bożej w specjalnej Księdze wotywnej umieszczonej w Kaplicy Miłosierdzia. Zachęcamy do okazania tego świadectwa wiary zarówno osoby indywidualne, rodziny, jak i działające grupy parafialne. Wpisów dokonywać należy głównie przed lub po Mszach świętych. W przypadkach szczególnych, zabranie Księgi z kościoła musi być zgłoszone księdzu proboszczowi.

Zapraszamy całą wspólnotę do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD, czyli np. pralki, telewizory, komputery, telefony kom.). Zbiórka będzie odbywać się 12 lipca – piątek, na dolnym parkingu przy kościele. Udział w zbiórce to realna pomoc polskim misjonarzom działającym w najbiedniejszych krajach świata. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ulicy Jana Pawła II: Pawlik, Łuszczki, Leszczyńscy, Gaudyn, Dyląg, Dyląg. Dziękujemy 2 rodzinom za utrzymanie czystości kościoła i złożenie ofiary na kościół.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodniki:Gość niedzielny”, „Niedziela”.  Nowy numer miesięcznika; „Rycerz niepokalanej”. Dla dzieci: „Staś”, „Mały Gość” i „Anioł stróż”.

W tym tygodniu patronują nam:

- czwartek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547) - opat, patron Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora);

- piątek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

- sobota, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie.

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na tacę i konto parafialne. Jak w każdą I niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:
śp. Mieczysław Bińczycki
(pogrzeb we wtorek (09.07) o godz. 15:30)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia
życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej,
a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów
i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.