Dziś Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30 i 18:00. Przez okres wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00.

Dziś piętnasta niedziela zwykła. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa, adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski, a w piątek po Mszy św. o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.

Tak, jak zapowiadaliśmy dziś oraz w przyszłą niedzielę będzie można złożyć do puszek datek na przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów 44 Krakowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek przy naszej świątyni 7 sierpnia.

Dziękuję Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce elekrośmieci. Wszelki dochód ze zbiórki zostaje przeznaczony dla misjonarzy pracujących w najbiedniejszych państwach świata.

Pragnę poinformować, że zostały ukończone zaplanowane na ten rok prace przy ogrodzeniu cmentarza. Wyczyszczono i wymalowano wszystkie metalowe przęsła od strony ulicy Jan Pawła II oraz dostępne przęsła z siatki. Aby ukończyć malowanie konieczne będą prace przy oczyszczaniu ogrodzenia. Serdeczne Bóg zapłać rodzinie, która ofiarowała farbę oraz panom Ryszardowi i Marianowi Sobota za prace.

Cmentarz to miejsce, o które powinniśmy wszyscy dbać, toteż bardzo proszę o dołożenie wszelkich starań, aby przy pracach porządkowych zwracać uwagę na segregację śmieci. Przypominam, że do kompostownika wrzucamy wszystkie odpady, które ulegają rozkładowi, natomiast do kontenera odpady ze zniczy, sztucznych kwiatów, doniczek itp.  Dziękuję Wszystkim, którzy przestrzegają tej zasady. Takie działanie w dużej mierze pozwala zmniejszyć ogromne wydatki za wywóz śmieci. Niedopuszczalne jest pozostawianie śmieci w innych miejscach niż wyznaczone. Zanieczyszczanie cmentarza to oznaka niskiej kultury i brak szacunku dla pracy innych osób.

Ogłoszenie: Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Św. Łazarza” zaprasza na szkolenia edukacyjne  wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i porady w opiece nad ciężko  chorymi. Więcej informacji na ulotkach, które znajdują się na stojaku przy wyjściu. Warto skorzystać.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się narzeczeni. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu oraz złożenie ofiary.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Dla dorosłych tygodniki : „Gość Niedzielny” i „Niedziela”,  Miesięczniki: , „Rycerz Niepokalanej” . Dla dzieci: „Mały Gość” i Anioł Stróż/

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę i konto parafialne.

Z kalendarza liturgicznego:

- w poniedziałek 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury – biskupa i doktora Kościoła

- we wtorek 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

- w czwartek 18 lipca – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera