Dziś Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30  i 18:00. Przez okres wakacji nie ma Mszy św. o godz. 12:00.

Dziś w  szesnastą niedzielę roku kościelnego módlmy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

W czwartek (25.07) wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów na górnym parkingu. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.

Tak, jak zapowiadaliśmy jeszcze dzisiaj  będzie można złożyć do puszek datek na przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów 44 Krakowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek przy naszej świątyni 7 sierpnia.

Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest tylko we wtorki i piątki po wieczornej Mszy św.

Już kilkanaście osób skorzystało z możliwości wpisania podziękowań, próśb do Matki Bożej w specjalnej Księdze wotywnej umieszczonej w Kaplicy Miłosierdzia. Gorąco zachęcamy wszystkich wiernych - osoby indywidualne, rodziny, grupy parafialne do okazania tego świadectwa wiary. Będzie to tę bardzo wartościowa pamiątka  po jubileuszu 75 lecia naszej parafii.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Jana Pawła II: Baran, Pach, Kwaśniewscy, Okrzes, Sas, Grudnik, Kuder. Bóg zapłać Nowożeńcom za utrzymanie czystości  kościoła i udekorowanie kwiatami.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Dla dorosłych tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; miesięczniki: „Któż jak Bóg”, Rycerz Niepokalanej” . Dla dzieci: „Mały Gość”, „Anioł Stróż”, „Staś”.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek (22.07) – św. Maria Magdalena;

Wtorek (23.07)  św. Brygida zakonnica, patronka Europy;

Środa (24.07) – św. Kinga, dziewica;

Czwartek (25.07) – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

Piątek (26.07)  Święci Rodzice Najświętszej Maryi Panny: Joachim i Anna. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę i konto parafialne.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła
śp. Agnieszka Kamińska
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia
życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa
oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.