Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Uroczystość Świętej Trójcy kończy okres wielkanocnej komunii Świętej
W najbliższy czwartek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej z kościołów na ulice naszych miast i wiosek. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. W Boże Ciało Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Procesja ulicami: ks. M. Pałęgi, Akacjową. O przygotowanie ołtarzy prosimy: 1. rodzinę Kotlarz z sąsiadami, 2. rodzinę Batko z sąsiadami, 3. rodzinę Kozłowskich z sąsiadami, 4. Ołtarz przy kościele – rodziny z ulicy Legionowej.
Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Na procesję zapraszamy Orkiestrę, maksistrantów, ministrantów, lektorów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci w strojach komunijnych, mężczyzn do niesienia baldachimu, feretrony. Policję i straż z Michałowic i Wilczkowic prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na budownictwo sakralne – pomoc budującym się kościołom.
Okazja do spowiedzi św. przed Bożym Ciałem w środę (18.06) od godz. 19:00 – 20:00.
Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18:00 będziemy podążali w procesji eucharystycznej. W tych dniach szczególnie modlimy się o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych dla poszczególnych rejonów naszej parafii. Harmonogram intencji w gablocie i na stronie internetowej.
Przez czerwcowe dni trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa czerwcowego do Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele: w poniedziałki, środy po Mszy św. o godz. 7:00, w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 18:00. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych, wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze.
23 czerwca przypada Dzień Ojca; z tej okazji będziemy modlić się w intencji wszystkich Ojców w niedzielę na Mszy świętej o godzinie 10:30. Po Mszy świętej schola parafialna zaprasza na koncert.
W przyszłą niedzielę (22.06) od godz. 16:00 poświęcenie pól. O podwiezienie prosimy p. Michała Pateckiego.
Informujemy, że istnieje jeszcze możliwość zapisu na samolotową pielgrzymkę do Włoch organizowaną w dniach 11-18 października.
Kościołem w tym tygodniu opiekują się narzeczeni. Bóg zapłać nowożeńcom za utrzymanie czystości i dekorację kościoła w tym tygodniu.
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodniki: "Gość niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięczniki: „Historia Kościoła” „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” a także biuletyn parafialny „Tydzień z Maryją”. Dla dzieci: „Staś”, „Mały Gość” oraz „Anioł Stróż”.
Kalendarz Liturgiczny:
wtorek (17.06) – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
sobota (21.06) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
Bóg zapłać za złożoną ofiarę na tacę i konto parafialne.
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia
życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości
w podejmowaniu codziennych obowiązków
oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.
Gdy człowiek rozważa tajemnice Trójcy Świętej, odkrywa, że kluczem do szczęścia są relacje oparte na miłości i wspólne działanie dla dobra innych. Niech znak krzyża, który za chwilę uczynimy na zakończenie Mszy Świętej, przypomina nam w ciągu dnia o miłości Pana Boga.