Wspólnota Domowego Kościoła w Michałowicach

   Dzięki życzliwości księdza proboszcza w naszej parafii rozpoczyna działalność Domowy Kościół (czasem nazywany także „Oazą Rodzin”).
   Domowy Kościół powstał z inicjatywy jego założyciela, sługi Bożego ks. prof. Franciszka Blachnickiego w 1973 roku, jako gałąź rodzinna Ruchu Światło–Życie. Ma na celu pomóc małżonkom w głębokim zjednoczeniu między nimi i ich obojga z Bogiem. To wspólne dążenie małżonków do zrealizowania jedności nosi miano duchowości małżeńskiej, która stanowi o specyfice tego ruchu. Domowy Kościół ułatwia małżonkom otwarcie się na siebie i innych, pomaga we wzajemnym zrozumieniu się. Pozwala na uzmysłowienie sobie, czym naprawdę jest miłość małżeńska. Pojedynczemu małżeństwu trudno by było wytrwać na drodze do świętości. Dlatego małżeństwa pragnące realizować tę drogę łączą się w grupy nazywane kręgami (w skład kręgu wchodzi 4-7 małżeństw) spotykające się raz w miesiącu, by modlić się, dzielić się ze sobą doświadczeniami wiary i pomagać wzajemnie we wszystkich problemach małżeńskich i rodzinnych. Więcej informacji o ruchu można znaleźć na stronie www.rdk.krakow.pl.

„Niedługo zacznie się czwarty rok, odkąd trafiliśmy do wspólnoty Domowego Kościoła w naszej parafii. Przez ten czas nie tylko zbliżyliśmy się do Boga i do siebie, ale nawiązaliśmy wspaniałe znajomości z osobami należącymi do wspólnoty. Nasze dzieci zdobyły nowych przyjaciół i wreszcie, po kilku latach mieszkania na terenie Michałowic poczuliśmy się tu jak w domu. Bo podobnie jak dom tworzą nie mury a rodzina, tak też Kościół tworzą ludzie i bliskie relacje z nimi, których po przeprowadzeniu się tutaj bardzo nam brakowało. Każdego dnia dziękujemy Panu za dar wspólnoty, w której możemy wzrastać. Poznając Tego, który nas tak bardzo umiłował, uczymy się pogłębiać naszą relację małżeńską i rodzinną oraz cieszymy się bliskością innych osób, na które  zawsze możemy liczyć w różnych, nie tylko trudnych sytuacjach. Polecamy wszystkim małżeństwom. Przyjdźcie na (niezobowiązujące) spotkanie informacyjne i zobaczcie. Może to droga także dla Was.”

Joanna i Adam

 

Drodzy małżonkowie! Jeżeli chcecie:

  • pogłębić swoją duchowość i miłość małżeńską,
  • umacniać swoją wiarę,
  • nauczyć się rozwiązywania konfliktów,
  • doświadczyć życia we wspólnocie,
  • nauczyć się, jak być dla swoich dzieci najlepszymi wychowawcami i wymieniać się wzajemnie doświadczeniami w ich wychowywaniu,
  • poznać nowe osoby,
  • skorzystać z rekolekcji rodzinnych, połączonych z wypoczynkiem w różnych regionach kraju

Zapraszamy do wspólnoty rodzin 
Domowego Kościoła w naszej parafii

Kontakt do pary prowadzącej:
Anna i Robert 692 479 212